Hrvatski skijaški reprezentativac Istok Rodeš postao je svjetski juniorski prvak u slalomu, a Elias Kolega osvojio je brončano odličje u utrci održanoj na olimpijskoj stazi u Sočiju.

Rodeš je postao prvi hrvatski skijaš koji je osvojio naslov svjetskog prvaka. To nije uspjelo ni Kostelićima. Janica ima srebro iz kombinacije i broncu iz superveleslaloma, dok se Ivica u toj dobnoj kategoriji okitio broncom u kombinaciji. Rodeš je prije četiri dana također osvojio broncu u kombinaciji te se tako izjednačio s Ivicom, a danas ga je i pretekao.

Slavlju Hrvata u Sočiju pridonio je i 20-godišnji Elias Kolega, Dalmatinac u Zagrebu, podrijetlom iz Kali. Naši su reprezentativci bili na prve dvije pozicije nakon prve vožnje u kojoj je Istok Rodeš briljirao. Od Eliasa Kolege bio je brži 1,17 sekundi, a trećeplasirani Slovenac Stefan Hadalin zaostao je 1,42 sekunde.