Članci arhiva

U Zavod za javno zdravstvo Zadarske županije u ponedjeljak, 8. veljače stiže oko 700 doza AstraZeneca cjepiva te oko 400 doza Moderna cjepiva koje će biti raspoređeno u Domove zdravlja u Biogradu, Pagu i Benkovcu.

Kako cjepiva budu pristizala, tako će se raspoređivati po ostalim ambulantama u našoj županiji gdje će se cijepiti najugroženije skupine stanovnika. Također dolazi i 700 doza Pfizer cjepiva koje je predviđeno za docjepljivanje.

Zadarska županija je spremna za početak masovnog cijepljenja građana koje će se odvijati u ŠC Višnjik, a ono će započeti čim se osiguraju veće količine cjepiva. Do kraja mjeseca očekuje se oko 10.000 doza cijepiva kada bi u dogovoru s liječnicima opće prakse trebalo početi cijepljenje stanovništva.

Na području naše županije do sada je cijepljeno oko 2000 stanovnika, uglavnom štićenika domova za stare i nemoćne te zdravstvenih djelatnika.

Više o AstraZeneca cjepivu možete pročitati na stranicama Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo:

https://www.hzjz.hr/aktualnosti/informacije-o-cjepivu-covid-19-cjepivu-astrazeneca-oxford/